DLADDD.

DLACZEGO

Business Blog Turning Point to wskazówki dla tych,
którzy chcą budować skuteczny biznes, który jednocześnie wnosi wartość do życia ludzi.
I w tym wszystkim po prostu chcą zawsze być sobą.

Gratulacje, że dotarłeś do Business Blog Turning Point, bo właśnie tutaj dzielę się z Tobą wiedzą i doświadczeniem, które są zbiorem 19 lat mojego funkcjonowania w świecie biznesu.

DOŚWIADCZENIE

Droga do tego momentu to aktywne praktykowanie biznesu jako przedsiębiorca oraz dbałość o ciągły rozwój wiedzy i umiejętności: ukończenie kilku kierunków studiów, w nadziei, że pozyskana tam wiedza, będzie otwierała kolejne drzwi. I tutaj się nie myliłem, bo może nie zawsze wiedza, jednak na pewno kontakty, które nawiązywały się na kolejnych studiach, szkoleniach, kursach czy też projektach biznesowych przynosiły i nadal przynoszą dobre owoce.

Jestem absolwentem Master of Business Administration, Executive (Uniwersytet Śląski – IAE Aix-Marseille Graduate School o Management), ukończyłem również Wydział Artystyczny UMCS oraz studia pedagogiczne w Lublinie.

Dzisiaj od ponad 10 lat jestem przedsiębiorcą, założycielem i właścicielem firm usługowych oraz produkcyjnych. Z zamiłowania i pasji jestem również inwestorem giełdowym.

PASJA

Swoje życie związałem również ze sztukami walki wschodu, których filozofię przełożyłem na swoje życie prywatne i biznesowe. Jestem posiadaczem czarnego pasa w karate kyokushin. Ta filozofia zawładnęła moim życiem, kiedy pierwszy raz obejrzałem „Wejście smoka” i od tamtego czasu nie wyobrażam sobie życia, bez tej pasji. Jednak wszystko zaczęło się tak już na poważnie w roku 1989 i trwa do dzisiaj. Poniedziałek, środa, piątek godz. 19.30 to czas, kiedy znikam zupełnie z przestrzeni świata i jestem tam, gdzie każdy mierzy się sam ze sobą – na treningu. „Jeśli chcesz zobaczyć jak rodzi się mistrz, zajrzyj na salę treningową”. To szczera prawda, tam wykuwa się charakter i wszystko, czym później posługujemy się w naszych codziennościach.

WARTOŚCI

Każdego dnia staram się żyć zgodnie z kanonem Wartości/Nawyków, które dotykają trzech obszarów: Prostoty, Koncentracji i Osiągania Wyników. Moje codzienne nawyki opisałem w artykule Twórca samego siebie – od nawyku do Szczęścia. Nawyki to moja koncentracja, w której upatruje wiele osiągnięć, które bez cierpliwej i często żmudnej pracy nie ujrzałyby światła dziennego.

Czytam codziennie, dlatego często odnoszę się do wiedzy zawartej w książkach. Łączenie praktyki (doświadczanie) z doświadczeniami innych (czytanie) stanowi doskonałą inspirację do  stosowania już przetestowanych rozwiązań zamiast odkrywania od nowa tego co już odkryte.

PRZEKONANIA

  1. Zwycięzcy nie wykonują dobrze kilku wyjątkowo trudnych zadań, lecz kilka prostych zadań wykonują wyjątkowo dobrze.
  2. Wyniki mówią dobitniej niż piękne słowa.
  3. Stajesz się tym, o czym myślisz.
  4. Istotą strategii jest podjęcie decyzji, czego nie robić. /Michael Porter – Competetive Advantage/
5. Wielkie osiągnięcia zaczynają się od wielkich pytań. /J.S. Edwards/